Ко всем пресс-релизам

Первинний ринок нерухомості: ціна на квартири в столиці за місяць виросла на 3,6%

14.09.2021
86

У серпні 2021 р. медіанна ціна в доларовому еквіваленті на первинному ринку нерухомості зросла на 3,6 % в порівнянні з липнем поточного року, та на 6,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.  

Загальна ситуація на первинному ринку нерухомості.

За даними порталу Address.ua, у серпні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 229 дол. США / кв.м, що на 3,6% більше за значення минулого місяця. Даний показник в категорії однокімнатних квартир у серпні виріс в ціні на 3,7%, і склав 1323 дол. США / кв.м. Ціна двокімнатних - 1217 дол. США / кв.м., що на 5,1% більше, ніж в липні 2021 р. Медіанна ціна трикімнатних квартир склала 1 141 дол. США / кв.м.

pervichka_avgust-1.png 

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за сепрень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (498 238 відвідувань за серпень 2021 року).

Структура цін по районах

Одним з найдорожчих районів в столиці, як і раніше залишається Печерський район - 1886 дол. США / кв.м. На другому місці Шевченківський район, де медіанна ціна становить 1676 дол. США / кв.м. Ціна в Голосіївському та Подільському районах склала 1393 дол. США / кв.м.  та 1307 дол. США / кв.м.  відповідно. В Оболонському районі у серпні 2021р. вартість кв.м. склала 1306 дол. США. Мінімальна ціна - 926 дол. США / кв.м зафіксована в Дніпровському районі.

pervichka_avgust-2.png

Попит на столичну нерухомість

У серпні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол..США з часткою запитів 35%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000 дол..США з часткою 32% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 - 50 000 дол..США у серпні  2021 р. склав 29% запитів до бази даних порталу, від 70 000 дол..США і вище – 4%.

pervichka_avgust-3.png  

Попит на однокімнатні квартири у серпні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 47% запитів до бази даних порталу Address.ua. Двокімнатними квартирами цікавились 40% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 12% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

pervichka_avgust-4.png 

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 50 м2 до 80 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 36% від загальної кількості. Квартири від 35 м2 до 50 м2 цікавлять 33% претендентів. 25% цікавляться квартирами до 35 м2. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 6%.

pervichka_avgust-5.png

За даними порталу Address.ua, у серпні 2021 року найбільший інтерес у покупця викликав Голосіївський район столиці. Частка переглядів оголошень в цьому районі склала 28% від загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті покупця Дарницький район, із часткою переглядів 12%. Дніпровський та Шевченківський райони – 11%, Печерський район - 10%. Оболонським районом цікавляться 5% покупців. Найменше покупець цікавиться первинної нерухомістю в Подільському та Деснянському районах.

pervichka_avgust-6.png 

Розподіл ринку нерухомості

У серпні залишився високий попит на первинну нерухомість. Розподіл попиту між первинним і вторинним ринками був наступним: 74% користувачів порталу Address.ua цікавилися покупкою нерухомості на первинному ринку і 26% на вторинному.

pervichka_avgust-7.png 

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

«На первинному ринку житлової нерухомості Києва зберігається позитивна динаміка цін - квартири в новобудовах подорожчали на 3,6%. Основне подорожчання в серпні 2021 року припало на 2-кімнатні квартири, щодо яких зберігається умовний дефіцит - в 2021 році на них припадало 40-45% попиту, в той час як в більшості київських проектів питома вага 2-кімнатних квартир в квартирографії становить менше 40%.

З точки зору географії цін найкращий результат показали Голосіївський, Святошинський та Шевченківський район, медіанна ціна в яких виросла на 4-5%. Негативна динаміка медіанної ціни відзначена в Оболонському та Печерському районі. І якщо у випадку з Оболонським районом мова йде скоріше про коригування після тривалого періоду швидкого зростання цін, то рівень цін на житло в центральному діловому районі столиці незначно знижується вже впродовж 4 місяців, що є тривожним знаком для девелоперів проектів преміального класу.

У структурі попиту в серпні лідирували квартири вартістю $ 50-70 тис. - це на сьогоднішній день найбільш масовий сегмент ринку.

Таким чином, можна говорити про збереження тенденції до зростання ринку при збереженні ключових чинників зростання цін - зростання добробуту населення, подорожчання собівартості будівництва і збереження попиту на первинну нерухомість».

Висновки:

 • у серпні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 229 дол. США / кв.м, що на 3,6% більше за значення минулого місяця. 
 • На зростання цін перш за все впливає подорожчання вартості будівництва: зросла вартість будівельно-монтажних робіт, комплектуючих, а також, собівартість будівельних матеріалів на 30-40%, - повідомляє НБУ.
 • За рік медіанна ціна квадратного метра на первинному ринку столиці збільшилась на 6,8%. 
 • Попит на однокімнатні квартири у серпні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 47 % запитів від  користувачів, які шукають нерухомість для покупки.
 • Найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол..США з часткою запитів 35%. 
 • Категорія квартир від 50 м2 до 80 м2, була самою затребуваною у серпні 2021 р. Частка таких запитів до порталу Address.ua становить 36%.
 • Знову ми спостерігаємо високий попит на первинну нерухомість. 74% претендентів цікавилися нерухомістю на первинному ринку і 26% цікавилися покупкою нерухомості на вторинному ринку.
 • Можна сміливо говорити про збереження тенденції до зростання ринку при збереженні ключових чинників зростання цін - зростання добробуту населення, подорожчання собівартості будівництва і збереження попиту на первинну нерухомість, - відзначив Роман Герасимчук.
 • У серпні 2021 року до продажу пропонувалися квартири в 264 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua.


Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

• інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об'єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
• дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об'єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 серпня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 498 238 (Universal Analitics)


 
Хотите первыми узнавать новости недвижимости?

Процесс строительства является первым визуальным результатом работы девелопера и серьезно влияет на его имидж. Однако существует немало важных факторов, от которых зависит репутация застройщика:

 • Четкий выбор расположения. Строительство жилого комплекса девелоперами в Киеве не должно приносить неудобства местным жителям квартала.
 • Внимание к будущим жителям новостройки. Стоит учитывать все детали при строительстве дома - планировку, инфраструктуру, вид из окна и т.д.
 • Использование качественных и экологических материалов для создания постройки.
 • Открытая коммуникация с клиентом.
 • Обслуживание объекта недвижимости во время и после строительства.


Киевские строительные компании переживают о своем статусе, предоставляя клиентам лучшие условия проживания и особые предложения. Купить недвижимость у застройщика можно на выгодных условиях рассрочки или кредитования. Такой способ позволяет приобрести жилье на первичном рынке, не отдавая сразу большую сумму денег.

Часто киевские строительные фирмы предоставляют праздничные и сезонные акции, от которых сложно отказаться. В некоторых случаях на начальных этапах строительства вы можете заказать перепланировку жилья. Так, вы получите желаемую квартиру или дом, которую не придется переделывать самостоятельно.

При покупке жилья у застройщика в Киеве вам предоставляется развитая социальная и торговая инфраструктура района, надежные коммуникации, собственный паркинг, безопасность проживания, юридическая помощь при оформлении сделки и большое пространство для воплощения желаний.

Стоит тщательно подходить к выбору строительной компании, чтобы не попасть на девелопера, строящего дом на протяжении долгих лет.

Выбор строительной организации на сайте address.ua

Портал недвижимости предоставляет широкий каталог строительных компаний. Найти наиболее подходящий вариант можно с помощью актуального описания киевских девелоперов. На сайте вы узнаете о построенных объектах, динамике строительства и специализации каждой фирмы.

Для тщательного подхода к поиску девелопера в Киеве предоставляются следующие характеристики: 

 • Контактная информация.
 • Описание.
 • Готовые жилые комплексы.
 • Преимущества компании.
 • Награды и звания.


Стоимость жилья в доме от застройщика рассчитывается за один квадратный метр и зависит от многих факторов: района расположения, площади, этажности, планировки, инфраструктуры и состояния придомовой территории.

На портале размещена фактическая и достоверная информация о строительных организациях Киева, которая поможет сделать правильный выбор.

Показать больше
Развернуть
В других странах
Вопросы, пожелания, реклама

Администрация оставляет за собой право удалять дублирующиеся объявления, объявления с недостоверной или слишком общей информацией, а также прямую рекламу услуг. Администрация сайта не несёт ответственности за какие-либо противоправные действия, связанные с опубликованными у нас объявлениями. Информация подаётся "как есть". Будьте бдительны при аренде или покупке объектов!

Все права защищены и охраняются действующим законодательством. Использование материалов с данного сайта возможно только с письменного разрешения компании «Адрес». Администрация сайта не несет ответственности за содержание размещенных объявлений.

Процесс строительства является первым визуальным результатом работы девелопера и серьезно влияет на его имидж. Однако существует немало важных факторов, от которых зависит репутация застройщика:

 • Четкий выбор расположения. Строительство жилого комплекса девелоперами в Киеве не должно приносить неудобства местным жителям квартала.
 • Внимание к будущим жителям новостройки. Стоит учитывать все детали при строительстве дома - планировку, инфраструктуру, вид из окна и т.д.
 • Использование качественных и экологических материалов для создания постройки.
 • Открытая коммуникация с клиентом.
 • Обслуживание объекта недвижимости во время и после строительства.


Киевские строительные компании переживают о своем статусе, предоставляя клиентам лучшие условия проживания и особые предложения. Купить недвижимость у застройщика можно на выгодных условиях рассрочки или кредитования. Такой способ позволяет приобрести жилье на первичном рынке, не отдавая сразу большую сумму денег.

Часто киевские строительные фирмы предоставляют праздничные и сезонные акции, от которых сложно отказаться. В некоторых случаях на начальных этапах строительства вы можете заказать перепланировку жилья. Так, вы получите желаемую квартиру или дом, которую не придется переделывать самостоятельно.

При покупке жилья у застройщика в Киеве вам предоставляется развитая социальная и торговая инфраструктура района, надежные коммуникации, собственный паркинг, безопасность проживания, юридическая помощь при оформлении сделки и большое пространство для воплощения желаний.

Стоит тщательно подходить к выбору строительной компании, чтобы не попасть на девелопера, строящего дом на протяжении долгих лет.

Выбор строительной организации на сайте address.ua

Портал недвижимости предоставляет широкий каталог строительных компаний. Найти наиболее подходящий вариант можно с помощью актуального описания киевских девелоперов. На сайте вы узнаете о построенных объектах, динамике строительства и специализации каждой фирмы.

Для тщательного подхода к поиску девелопера в Киеве предоставляются следующие характеристики: 

 • Контактная информация.
 • Описание.
 • Готовые жилые комплексы.
 • Преимущества компании.
 • Награды и звания.


Стоимость жилья в доме от застройщика рассчитывается за один квадратный метр и зависит от многих факторов: района расположения, площади, этажности, планировки, инфраструктуры и состояния придомовой территории.

На портале размещена фактическая и достоверная информация о строительных организациях Киева, которая поможет сделать правильный выбор.

Показать больше
В других странах
Вопросы, пожелания, реклама
Показать больше

Администрация оставляет за собой право удалять дублирующиеся объявления, объявления с недостоверной или слишком общей информацией, а также прямую рекламу услуг. Администрация сайта не несёт ответственности за какие-либо противоправные действия, связанные с опубликованными у нас объявлениями. Информация подаётся "как есть". Будьте бдительны при аренде или покупке объектов!

Все права защищены и охраняются действующим законодательством. Использование материалов с данного сайта возможно только с письменного разрешения компании «Адрес». Администрация сайта не несет ответственности за содержание размещенных объявлений.