Ко всем пресс-релизам

Первинний ринок нерухомості відреагував на зміцнення гривні

19.11.2021
296

У жовтні 2021 р. медіанна ціна в доларовому еквіваленті на первинному ринку нерухомості зменшилась на
1,6 % в порівнянні з вереснем поточного року, за рахунок зміцнення національної валюти. В порівнянні з жовтнем 2020 року, медіанна ціна на первинному ринку нерухомості збільшилась на 19,3% 

Загальна ситуація на первинному ринку нерухомості.

За даними порталу Address.ua, у жовтні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 250 дол. США/кв.м, що на 1,6% менше за значення минулого місяця. Основним фактором зменшення доларових цін на первинному ринку нерухомості стало зміцнення національної валюти. Даний показник в категорії однокімнатних квартир у жовтні зменшився на 3%, і склав 1368 дол. США/кв.м. Ціна двокімнатних - 1235 дол. США/кв.м.
Медіанна ціна трикімнатних квартир склала 1 168 дол. США/кв.м.

pervichka oktyabr-1.png  

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за жовтень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (360 245 відвідувань за жовтень 2021 року).

Структура цін по районах

Одним з найдорожчих районів в столиці, як і раніше залишається Печерський район - 1979 дол. США/кв.м. На другому місці Шевченківський район, де медіанна ціна становить 1860 дол. США/кв.м. Ціна в Голосіївському районі склала 1674 дол. США/кв.м. В Оболонському та Подільському районах у жовтні 2021р. вартість кв.м. склала 1267 дол. США. та 1230 дол. США. відповідно. Мінімальна ціна - 1003 дол. США/кв.м зафіксована в Деснянському районі.

pervichka oktyabr-2.png  

Попит на столичну нерухомість

У жовтні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол.США з часткою запитів 35%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000 дол.США з часткою 26% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 - 50 000 дол.США у жовтні  2021 р. склав 20% запитів до бази даних порталу, від 70 000 дол.США і вище – 19%.

pervichka oktyabr-3.png 

Попит на двокімнатні квартири у жовтні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 41% запитів до бази даних порталу Address.ua. Однокімнатними квартирами цікавились 39% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 19% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

pervichka oktyabr-4.png 

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 35 м2 до 50 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 41% від загальної кількості. Квартири від 50 м2 до 80 м2 цікавлять 26% претендентів. 17% цікавляться квартирами до 35 м2. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 16%.

pervichka oktyabr-5.png 

За даними порталу Address.ua, у жовтні 2021 року найбільший інтерес у покупця викликав Голосіївський район столиці. Частка переглядів оголошень в цьому районі склала 26% від загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті покупця Дарницький район, із часткою переглядів 13%. Дніпровський та Шевченківський райони – 12% та 11% відповідно, Святошинський район - 9%. Оболонським районом цікавляться 5% покупців. Найменше покупець цікавиться первинної нерухомістю в Подільському районі.

pervichka oktyabr-6.png 

Розподіл ринку нерухомості

У жовтні, хоч і залишився високий попит на первинну нерухомість, збільшилась кількість покупців, які розглядали вторинній ринок для покупки.  Розподіл попиту між первинним і вторинним ринками був наступним: 72% користувачів порталу Address.ua цікавилися покупкою нерухомості на первинному ринку і 28% на вторинному.

pervichka oktyabr-7.png

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

"У жовтні 2021 року ціни на первинну нерухомість зупинили зростання, а зміцнення національної валюти призвело до зниження медіанної ціни на ринку на 1,7%. При цьому ціни знизилися переважно на 1-кімн. квартири, тоді як 2-кімн. та 3-кімн. квартири зберегли рівень цін попереднього місяця

До основних факторів, що спровокували цінову стагнацію (крім ситуації на валютному ринку), можна віднести зниження попиту після пікових показників вересня. За оцінкою City Development Solutions, у жовтні було укладено на 15-18% менше угод, ніж місяцем раніше. Свою роль відіграло і наближення новорічних свят – частина покупців відкладає купівлю на грудень в очікуванні акційних пропозицій від забудовників. Очікування переходу Києва до червоної карантинної зони так само спровокувало спад активності на ринку – незважаючи на те, що фактичні обмеження було введено лише у листопаді, кількість звернень до відділів продажів скоротилася.

З погляду географії цін, листопад став знаковим місяцем – незважаючи на зниження загальної медіанної ціни, зростання цін в окремих районах призвело до того, що медіанні ціни в усіх районах перевищили позначку $1 000.

Структура попиту на первинну нерухомість не зазнала значних змін – збільшилася частка запитів на квартири площею 35-50 кв.м., тоді як попит на більш просторі квартири знизився.

Таким чином, за сукупністю факторів, можна зробити висновок, що основним двигуном динаміки ринку первинної нерухомості виступав інвестиційний попит - його збереження в майбутньому залежить від багатьох факторів, включаючи ситуацію на валютному ринку та збереження хоча б видимості стабільного розвитку сектора первинної нерухомості".

Висновки:

 • У жовтні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 250 дол. США/кв.м, що на 1,6% менше за значення минулого місяця. Основним фактором зменшення доларових цін на первинному ринку нерухомості стало зміцнення національної валюти. За рік медіанна ціна квадратного метра на первинному ринку столиці збільшилась на 15%. 
 • Попит на двокімнатні квартири у жовтні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 41% запитів до бази даних порталу Address.ua, від  користувачів, які шукають нерухомість для покупки.
 • найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол.США з часткою запитів 35%.  
 • Категорія квартир від 35 м2 до 50 м2, була самою затребуваною у жовтні 2021р. Частка таких запитів до порталу Address.ua становить 41%.
 • Знову ми спостерігаємо високий попит на первинну нерухомість. 72% претендентів цікавилися нерухомістю на первинному ринку і 28% цікавилися покупкою нерухомості на вторинному ринку.
 • У жовтні 2021 року до продажу пропонувалися квартири в 232 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

• інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об'єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
• дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об'єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 жовтня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 360 245  (Universal Analitics)


 
Хотите первыми узнавать новости недвижимости?

address.ua - авторитетный украинский портал, через который реализуется жилье Киева и всей Украины. На сайте вы можете купить, продать или арендовать недвижимость. Для того чтобы наши услуги предоставлялись максимально качественно, мы сотрудничаем с известными строительными компаниями, владельцами квартир и риелторами. На портале публикуется актуальная информация об объектах города, изменении стоимости жилья и положении на рынке. Аудитория сайта по недвижимости в Киеве насчитывает 400 000 пользователей.

Продажа недвижимости

На нашем сайте по продаже недвижимости можно реализовать жилищное помещение, офисное здание, торговую площадку, склад, территорию для промышленности или рекреационный объект.

При этом для покупателей киевской недвижимости существует ряд преимуществ:

 • здания, выстроенные исходя из новых архитектурных стандартов;
 • идеальное состояние лицевой стороны здания, обновленные коммуникации;
 • доступная стоимость объектов, которые находятся на стадии строительства;
 • эргономичная планировка помещений;
 • ухоженная территория возле дома, наличие парковки.

Продажа и покупка недвижимости вторичного типа тоже имеет определенные достоинства:

 • возможность съехать сразу же после покупки;
 • удобное расположение в любом районе города;
 • разумная ценовая политика.

Аренда недвижимости

Благодаря сайту вы можете арендовать хорошую недвижимость в любом населенном пункте области. Для этого мы работаем с владельцами жилья и риелторами. Система фильтров на портале позволяет с легкостью найти подходящую квартиру или дом в любой части столицы. Также сразу можно выбрать возраст здания, нужное количество комнат и стоимость.

База недвижимости состоит из множества объявлений об аренде не только жилищных объектов, но и коммерческих. Каждое предложение сопровождается актуальными фотографиями и подробным описанием.

Зачастую услугой аренды жилья пользуются такие категории людей:

 • туристы и командировочные;
 • студенты с других городов;
 • гости столицы, работающие по долгосрочному контракту;
 • киевляне без собственного жилья.

Для приезжих с коротким рабочим или развлекательным визитом предлагается посуточная аренда квартиры или дома. В таком случае не требуется заключение долгосрочного договора аренды.

Портал предлагает различные варианты, отвечающие потребностям пользователей.

Показать больше
Развернуть
В других странах
Вопросы, пожелания, реклама

Администрация оставляет за собой право удалять дублирующиеся объявления, объявления с недостоверной или слишком общей информацией, а также прямую рекламу услуг. Администрация сайта не несёт ответственности за какие-либо противоправные действия, связанные с опубликованными у нас объявлениями. Информация подаётся "как есть". Будьте бдительны при аренде или покупке объектов!

Все права защищены и охраняются действующим законодательством. Использование материалов с данного сайта возможно только с письменного разрешения компании «Адрес». Администрация сайта не несет ответственности за содержание размещенных объявлений.

address.ua - авторитетный украинский портал, через который реализуется жилье Киева и всей Украины. На сайте вы можете купить, продать или арендовать недвижимость. Для того чтобы наши услуги предоставлялись максимально качественно, мы сотрудничаем с известными строительными компаниями, владельцами квартир и риелторами. На портале публикуется актуальная информация об объектах города, изменении стоимости жилья и положении на рынке. Аудитория сайта по недвижимости в Киеве насчитывает 400 000 пользователей.

Продажа недвижимости

На нашем сайте по продаже недвижимости можно реализовать жилищное помещение, офисное здание, торговую площадку, склад, территорию для промышленности или рекреационный объект.

При этом для покупателей киевской недвижимости существует ряд преимуществ:

 • здания, выстроенные исходя из новых архитектурных стандартов;
 • идеальное состояние лицевой стороны здания, обновленные коммуникации;
 • доступная стоимость объектов, которые находятся на стадии строительства;
 • эргономичная планировка помещений;
 • ухоженная территория возле дома, наличие парковки.

Продажа и покупка недвижимости вторичного типа тоже имеет определенные достоинства:

 • возможность съехать сразу же после покупки;
 • удобное расположение в любом районе города;
 • разумная ценовая политика.

Аренда недвижимости

Благодаря сайту вы можете арендовать хорошую недвижимость в любом населенном пункте области. Для этого мы работаем с владельцами жилья и риелторами. Система фильтров на портале позволяет с легкостью найти подходящую квартиру или дом в любой части столицы. Также сразу можно выбрать возраст здания, нужное количество комнат и стоимость.

База недвижимости состоит из множества объявлений об аренде не только жилищных объектов, но и коммерческих. Каждое предложение сопровождается актуальными фотографиями и подробным описанием.

Зачастую услугой аренды жилья пользуются такие категории людей:

 • туристы и командировочные;
 • студенты с других городов;
 • гости столицы, работающие по долгосрочному контракту;
 • киевляне без собственного жилья.

Для приезжих с коротким рабочим или развлекательным визитом предлагается посуточная аренда квартиры или дома. В таком случае не требуется заключение долгосрочного договора аренды.

Портал предлагает различные варианты, отвечающие потребностям пользователей.

Показать больше
В других странах
Вопросы, пожелания, реклама
Показать больше

Администрация оставляет за собой право удалять дублирующиеся объявления, объявления с недостоверной или слишком общей информацией, а также прямую рекламу услуг. Администрация сайта не несёт ответственности за какие-либо противоправные действия, связанные с опубликованными у нас объявлениями. Информация подаётся "как есть". Будьте бдительны при аренде или покупке объектов!

Все права защищены и охраняются действующим законодательством. Использование материалов с данного сайта возможно только с письменного разрешения компании «Адрес». Администрация сайта не несет ответственности за содержание размещенных объявлений.