Навздогін до травневого підвищення ціни на газ для населення у ЗМІ з’явилася інформація про ймовірне двократне зростання тарифів на електроенергію. Тож енергоефективність будинків - як один з вагомих критеріїв вибору місця проживання - набуває особливої актуальності й схилятиме потенційних покупців у бік первинки, де високий клас енергоефективності об'єктів передбачений на нормативному рівні.
Ще не встигли українці усвідомити, як працюватимуть річні тарифні плани на газ, як в медіапросторі заговорили про суттєве підвищення ціни на електроенергію. Принаймні, відповідний висновок можна зробити з однієї з останніх публікацій заступника міністра енергетики Юрія Бойка на його сторінці в Facebook. В ній, зокрема, зазначається: «Для побутових споживачів ця ціна мала б бути вже з 1.07.2019 року значно вищою відносно поточної (1,68 грн/кВт*год) та диференційованою залежно від області». Часом «ч» називають 1 липня 2021 року. Оскільки 30 червня поточного року спливає дія встановлених Кабміном спецзобов’язань щодо подачі електроенергії по чинному тарифу.
Далі більше – подорожчання електроенергії потягне за собою зростання вартості обслуговування будинків і прибудинкових територій, тарифів на холодне й гаряче водопостачання та водовідведення. І це все на фоні вдвічі збільшених цифр у квитанціях за опалення. Адже відповідне підвищення вже планується в деяких регіонах.
Заходи для покращення показників енергоефективності
Невтішна перспектива додаткового навантаження на гаманець споживача, змушує українців вкотре зосередитись на покращенні показників енергоефективності власних осель аби зменшити споживання енергоресурсів. Принаймні на їх боці є фора інтервалом у три теплі місяці.
Серед заходів, впровадження яких рекомендоване для підвищення енергоефективності будинків, можна виділити наступні:
Зауважимо, впровадження вищезгаданих заходів передбачає оцінку технічного стану будівельних конструкцій будівлі та окремого прорахунку для кожного об’єкта.
Клас енергоефективності новобудов не нижче «С»
Тим, хто наразі на шляху вибору власної оселі, радимо звернути увагу на об’єкти первинного ринку нерухомості. Оскільки з 2019 року всі новобудови проходять сертифікацію на відповідність стандарту енергоефективності. Згідно з ДБН В.2.2–15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» житлові будинки повинні бути спроєктовані класом енергоефективності не нижче «С», з урахуванням вимог ДБН В.2.6–31:2016 «Теплова ізоляція будівель». Допускається також проєктування будинків з вищими класами енергоефективності — «В» та «А».
Так, будинки 3 пускового комплексу Паркового кварталу «Місто квітів», які Інвестиційно-будівельна компанія «ОБРІЙ» ввела в експлуатацію торік, згідно з результатами Енергетичного аудиту отримали клас «с» енергоефективності. Вищий клас «в» був присвоєний нашому Клубному будинку Concordia. Він введений в експлуатацію наприкінці минулого року.
Чим вищий клас енергоефективності будинку, тим меншу суму власник квартири витрачатиме на обслуговування житла
Клас енергетичної ефективності будинків порівнюють з показником витрати палива автомобілем, тому є важливим параметром при виборі житла. Адже, знання енергоспоживання будинку дає можливість оцінити експлуатаційні витрати на його утримання. Чим вищий клас енергоефективності будинку, тим меншу суму власник квартири витрачатиме на обслуговування житла щомісяця.
Всього існує 7 класів енергоефективності: від A — найбільш енергоефективний клас (найменші витрати енергії) до G — найменш енергоефективний клас (витрачається найбільша кількість енергії).
Технології, що забезпечують належний клас енергоефективності
Для забезпечення належного рівня енергоефективності об’єктів забудовники використовують новітні технології будівництва. Своєю чергою Інвестиційно-будівельна компанія «ОБРІЙ» у своїх проєктах Парковий квартал «Місто квітів», 4, останній пусковий комплекс та Багатофункціональний житловий будинок UNO City House, що наразі знаходяться на стадії реалізації, застосовує:
Їх провадження є підґрунтям для отримання Сертифікату відповідності даних об’єктів класу «с» енергоефективності, а це, у свою чергу, дозволить майбутнім мешканцям будинків заощадити до 30% на споживанні енергоресурсів.
Категории: | Тенденции |
Регион: | Киев |
Имя | |
Телефон | |
Сайт |