Продовжуємо серію матеріалів про сезон пікніків у Park House. Цього разу поговоримо про гриль - як кулінарний метод і як прилад для приготування їжі.
Погодьтеся, без м’яса гриль або грильованих овочів важко уявити літню вечірку просто неба. Популярність таких страв настільки зросла, що ми прагнемо готувати їх навіть взимку - виробники побутової техніки пропонують невеликі електрогрилі для квартир, на яких можна грилювати хоч щодня.
Давайте розбиратися разом - що таке гриль і який краще придбати для дому.
Наприкінці статті вас чекає рецепт від нашого постійного шефа - Олександра Слободяника.
Грилем називають переносний або стаціонарний прилад для приготування страв на вугіллі або жару. Функція гриля може бути додатковою в інших приладах - газовій плиті, мікрохвильові печі.
Виділяють три категорії грилів - газові, електричні і на деревному вугіллі.
Одразу відзначимо, що ми не схильні вступати в дискусії про те, які грилі “справжні” і чи обов’язково їжа гриль повинна мати “той самий” присмак диму. Кожен наш читач, безперечно, сам обирає найзручніший для себе варіант.
Вугільні грилі та методи приготування
Саме вугільні грилі найчастіше купують для присадибної ділянки.
Уявіть: ваш будинок у Park House, навколо - зелений сосновий ліс, поруч - рідні і друзі. І атмосфера літнього святкового вечора. Уявили? А тепер - гайда обирати гриль!
Грилі бувають з кришкою і без кришки. Моделі з кришкою - більш функціональні. Такий пристрій можна використовувати з трьома методами приготування: прямим, непрямим і 50/50.
Під час прямого методу їжа розташовується на решітці над вугіллям рівномірно розподіленого під нею. За рахунок прямого жару, а також жару, який відбивається від кришки і стінок гриля, відбувається приготуваня.
Прямий метод підходить для страв, які готуються до 30 хвилин.
Це можуть бути шматки м'яса - стейки з яловичини, риби, птиці, овочі тощо.
Температура всередині гриля перевищує 300 °C, і завдяки цьому утворюється апетитна скоринка. Також під впливом високої температури відбувається швидке витоплювання жиру, і їжа стає менш жирною.
Непрямий метод приготування: їжа розташовується у центрі решітки, вугілля - по периметру гриля. Жар від вугілля приблизно такий же за силою, як і той, що утворився від стінок і кришки.
Температура під кришкою гриля - приблизно 110 °C. Страви готуються від 30 хвилин до декількох годин. Завдяки цьому методу можна запікати цілу птицю, великі шматки м'яса тощо.
Метод 50/50 поєднує два попередніх методи. В цьому випадку вугілля знаходиться тільки на одній половині решітки для вугілля. Їжа частину часу смажиться над вугіллям, потім переміщається в «холодну» зону, де продовжує повільно готуватися.
У газових і електричних грилях ці методи приготування досягаються, як правило, за рахунок вимкнення однієї з горілок або встановлення нижчої температури.
Покупка грилю - на що звернути увагу?
При виборі грилю виникає відразу багато питань, які потрібно вирішити.
Якщо на прибудинковій ділянці ви чітко визначили місце для “сімейного вогнища” у вигляді грилю, то можливо варто будувати зону гриль. На противагу стаціонарному грилю мобільний пристрій можна перевезти або переставити у будь-яке місце.
Також потрібно подумати про розмір грилю. Якщо ви не плануєте влаштовувати BBQ-вечірки для декілька десятків людей, варто придбати невелику установку. За нею легше доглядати і це економніший варіант.
Керамічний або металевий гриль?
Керамічний важчий і довше розігрівається. Проте у нього є чимало інших переваг. На ньому можна довше готувати при одній закладці вугілля, він менш залежний від зовнішніх умов (дощу або холоду). Його можна “розігнати” до 400 градусів - така температура інколи потрібна для приготування, наприклад, для піци.
Зазвичай, якісні сталеві грилі так само мають суттєві “плюси”. При цьому вони мобільніші та в середньому дешевші.
Про всі нюанси запитуйте в експертів. В Grili знають, що вибрати гриль буває непросто, і тому вони пропонують тест-драйв обраної моделі в шоурумі. А якщо вам потрібно більше часу, щоб визначитися, візьміть в оренду пристрій і випробовуйте його у себе вдома.
Рецепт від шефа
Вже відчули себе справжніми гриль майстрами? Або тільки робите перші кроки у цьому напрямку? Спробуйте повторити фірмовий рецепт від нашого шефа Олександра Слободяника - комерційного директора Кулінарного дому “Ібіс”.
Цього разу пропонуємо приготувати стейк зі свинячого ошийку.
Інгредієнти: свинина ошийок, сіль морська, спеція паприка, перець гострий свіжий, томати черрі, картопля, мікс салат, часник, соус барбекю, соус хрін з вершками, гірчиця.
Свинячий ошийок нарізати на стейки товщиною 3-4 см, і замаринувати в суміші паприки, гострого перцю з морською сіллю. Обсмажити з кожного боку на грилі по 6 хвилин і довести до готовності під клоше 5 хвилин, Перевіряємо готовність надрізом - повинен виділятися прозорий сік.
Гарнір для стейка - запечена на грилі картопля і помідори черрі. Ідеальні соуси - гірчиця, соус з хріном і вершками та соус Барбекю.
Категории: | Другое |
Регион: |
Имя | |
Телефон | |
Сайт |