Мы еще работаем над изменением дизайна этой страницы.
Очень скоро Вам будет намного удобнее на Address!

Створення комфортного середовища: тренд чи необхідність

Сучасний споживач більш вимогливо ставиться до пропозицій, представлених на ринку "первинки": зосереджує увагу на локації об’єкта, його архітектурі, аналізує переваги й функціональні особливості та ґрунтовно вивчає план організації прибудинкової території. Останнє, до речі, може стати фінальним вагомим аргументом на користь певного ЖК. Тож які основні тренди з благоустрою спостерігаються на ринку сьогодні, хто є ініціатором нових ідей та фішок та у скільки обходиться комфорт для мешканців забудовнику, допомагає розібратися Вікторія Попович, директор інвестиційно-будівельної компанії  «ОБРІЙ».

4123.jpg
«Сучасний інвестор не шукає виключно квадратні метри, він прагне жити в комфортному середовищі. У нього є бажання вийти на територію, прогулятися затишними алеями, присісти на зручну та вишукану лавицю у затінку, а не під палючим сонцем. В результаті, серед представлених ЖК в одному сегменті він обере саме той, що найбільше відповідає його очікуванням та вимогам. Відповідна поведінка з боку інвесторів стимулює девелоперів ретельніше вивчати цільову аудиторію кожного конкретного комплексу. Таким чином можна передбачити всі можливі сценарії поведінки майбутніх мешканців і створити необхідні умови для максимальної варіантності відпочинку», - поділилася Вікторія Попович.

Планування ділянки регулюється нормами

Зауважимо, що всі питання з планування земельної ділянки, в рамках якої здійснюється й посадка будинку, та його будівництво, а також власне благоустрій, тобто, організація цієї території, регламентується Державними будівельними нормами України (ДБН). І хоч остання редакція цього документа була прийнята минулого року, деякі норми-атавізми в ній все-таки залишились. 

Отже, хай там як, але площа під забудову будинку, розміри та основний перелік майданчиків, який повинен бути у складі прибудинкової території визначається згідно з новими будівельними нормами, а відповідні розрахунки проводяться з урахуванням висотності будівель, об’єму будівництва та щільності прогнозованого населення.

Основні тренди в організації прибудинкової території

Завдання ж проєктувальників - передбачити та запроєктувати зручні маршрути та функціональне зонування території відповідно до життєвих сценаріїв майбутніх мешканців, що є першим з основних трендів благоустрою.

У проєкті Парковий квартал «Місто квітів», який ІБК ОБРІЙ з 2016 року реалізує у партнерстві з МЖК «Оболонь», замовникам будівництва вдалося витримати й вимоги будівельних норм, а також, судячи з попиту на об’єкти комплексу, що не спадає, відповідність очікуванням майбутніх мешканців.

 «Ще на етапі підготовки проєкту ми орієнтувалися на природне оточення комплексу. Його головна особливість – наявність великих паркових зон: парк «Дубки», «Сирецький» парк та Сирецький дендропарк. Аби вписатися у ландшафт мікрорайону, на території комплексу було запроєктовано власний парк площею 1,5 га. Особливого та індивідуального стилю комплексу надає ландшафтний дизайн з продуманою концепцією озеленення, якій підпорядковані квіткові композиції, висадка певних груп рослин та дерев», - розповіла директор ІБК ОБРІЙ.

Так непомітно ми підійшли до другого тренду – озеленення. Зелені зони вигідно доповнюють будинки, підвищують комфорт та позитивно впливають на здоров’я людей. Цього року тренд набув ще більшої актуальності внаслідок появи епідемії корона вірусу.

Слід зауважити, що окреме місце серед трендів займає увага до запитів дітей різного віку та потреб. Це логічно й безпечно.

«Дитячі майданчики стандартного типу давно відійшли у небуття. Їх місце займають розвиваючі зі спеціальним проти травматичним покриттям, що зроблені на замовлення за індивідуальним дизайном, та більш спеціалізовані – такі, що враховують вікові особливості дітей, та специфіку особливостей діточок з особливими потребами», - звертає увагу очільник компанії

Наступний – підтримка здорового способу життя. «Сьогодні є багато прихильників пробіжок, велосипедного спорту, катання на роликах, сегвеях, що передбачає наявність спеціально обладнаних місць. Ніхто не заважає замовникам будівництва зробити відповідні доріжки та смуги. Влаштувати майданчики з вуличними тренажерами для дорослих та підлітків. Накрити футбольні та волейбольні поля необхідним якісним спеціалізованим покриттям, що є, до речі, одним з недешевих на сьогодні задоволень», - зауважує Вікторія Попович.

На її думку, змінюється й підхід до організації місць відпочинку: «Людям подобається відпочивати в оточенні ексклюзивних арт об’єктів, фонтанів, цікавої гри освітлення. Свого часу, у 2018 році, ми навіть запровадили архітектурний конкурс серед молодих архітекторів на розробку проєкту Парка «Місто квітів». Скажу, що пропозицій, з точки зору креативності, було отримано багато. В результаті, ми змогли реалізувати затишний парк з алеями, зонами відпочинку та кумедними скульптурами».

За словами керівника ІБК ОБРІЙ, вартість оснащення прибудинкової території в середньому складає 3-5% від загальної вартості будівництва комплексу. Проте подальша доля цієї краси залежить виключно від усвідомлення мешканцями того, що збереження та підтримка оснащення прибудинкової території, яку вони отримали від забудовника, вимагає вкладень. До речі, витрати, пов’язані з благоустроєм території, в структурі комунального платежу складають лише 10-12%. «На жаль, серед споживачів сьогодні паралельно з ґрунтовними вимогами щодо оснащення та оздоблення прибудинкової території прослідковується тенденція низької культури оплати за її догляд незалежно від класу комплексу», - зауважує Вікторія Попович.

Отже, наявність зеленних насаджень, різноманітність навколишньої інфраструктури, продумане планування простору – фактори, що визначають якість місця для життя та рівень соціальної відповідальності бізнесу. Збереження ж та примноження - зона відповідальності споживачів. І це треба розуміти.

«Сучасна архітектура, на мій погляд, повинна пропонувати городянам максимально комфортні й відкриті публічні простори, доступні для всіх груп населення й максимально безпечні – це ті основні тренди, що мають стати в пріоритеті для всіх забудовників під час розробки нових проєктів сучасних комплексів», - резюмує директор Інвестиційно-будівельної компаніі "ОБРІЙ".


-----
Хотите первыми узнавать новости недвижимости? Подписывайтесь на каналы Address в Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Категории: Тенденции
Регион: Киев
Размещено 03 сентября 2020 Просмотров: 408
ИСК ОБРИЙ ИСК ОБРИЙ
0 баллов

Добавить комментарий
Имя
E-mail
Телефон
Сайт