Ко всем пресс-релизам

Об'єм пропозиції на первинному ринку продовжує знижуватися. В 2020 році продали близько 30 тис. квартир

30.03.2021
675

Загальна ситуація на первинному ринку нерухомості.

У 2020 році загальний обсяг прийнятого в експлуатацію житла в Києві склав 285 694 тис. кв. м. або 3 604 квартири, як повідомляє Держстат, це на 74,4% менше, ніж було прийнято в 2019 році.

аналитика 1.png  

Найбільше житла прийнято в експлуатацію в Печерському районі столиці – 47 549 кв.м. Найменше житла було прийнято в Оболонському районі – всього 695 кв. м. 

В розрізі по районам Києва ситуація була наступною:

аналитика 2.png  

При цьому, за даними Міністерства юстиції України, за 12 місяців 2020 року в Києві приватними і державними нотаріусами було зареєстровано 50396 переходів права власності на нерухоме майно, в тому числі і 32700 договорів купівлі-продажу квартир, що на 9% менше ніж в 2019 р.

аналитика 3.png

За даними порталу Address.ua, розподіл попиту між первинним і вторинним ринками в 2020 році було наступним:

аналитика 4.png 

Аналізуючи дані попиту, в середньому за рік первинною нерухомістю цікавилися 60% претендентів, вторинною - 40%.  Тож, за даними  консалтинговій компанії City Development Solutions, на первинному ринку нерухомості в 2020 році було продано близько 30 тис. квартир, що на 16% менше ніж в 2019 р. 

Медіанна ціна на первинному ринку в 2020році:

аналитика 5.png  

Протягом 2020 року ми спостерігали цінову нестабільність на первинному ринку нерухомості. На це впливали ряд факторів, таких як локдаун і режим самоізоляції на початку року, та адаптивний карантин на протязі всього 2020р.   Саме ці фактори і внесли корегування в роботу абсолютно всіх девелоперів. Для стимуляції попиту, коли на ринку спостерігалася дуже низька купівельна активність, забудовники запустили масові програми лояльності, пропонували ряд акцій, а також, давали клієнтам додаткові знижки. 

Для порівняння, медіанна ціна на первинному ринку в 2019 році була наступною:

аналитика 6.png 

На відміну від 2020 року, медіанна ціна на первинному ринку столиці в 2019 році показала стабільний помірний ріст, без різких коливань. За 2019 рік медіанна вартість виросла на 22%.

Первинний та вторинний ринки в 2020році:

В 2020 році, вперше, за всю історію, вартість квадратного метра на первинному ринку столиці була дорожчою, ніж на вторинному. У липні 2020 р медіанна ціна на первинному ринку склала 1 153 дол. США / кв.м. в той час, як на вторинному ринку медіанна ціна була 1 150 дол. США / кв.м.

аналитика 7.png 

В таких умовах, коли чим ближчою стає медіанна ціна первинного ринку до медіанної ціни на вторинному ринку, тим більше угод відбувається на вторинному ринку. Зважаючи на те, що первинний ринок, це ще не збудоване житло, коли потрібно чекати, в середньому, рік до введення в експлуатацію, та додатково вкласти 250-300 тис. дол. США на ремонт, вторинна нерухомість в такому випадку стає більш привабливою, тож, відповідно, попит та кількість угод збільшується.

Судячи з графіку вище, можна сказати, що в другому півріччі медіанна вартість на первинному ринку суттєво знизалась, але, це не зовсім так. В першому півріччі 2020 року спостерігався відкладений попит, а уже в другому півріччі було укладено основну частину угод, відповідно з пропозиції «вимилось» багато ліквідних об’єктів (квартири на фінальних стадіях будівництва), і залишились більше об’єктів на ранніх стадіях, які, зазвичай, нижчі в ціні.     

Скільки всього квартир на первинному ринку нерухомості Києва.

У 2020р. було введено в експлуатацію 3 604 квартири, а реалізованих - 30 тис. Відповідно, в 2020 році об'єм пропозиції на первинному ринку продовжував знижуватися, так як, реалізувалося квартир набагато більше, ніж було введено в експлуатацію. При цьому, з огляду на переповнений ринок, коли в період з 2011 по 2019 р.р. на ринку накопичилося більше 56 тис. непроданих квартир, виходить, що актуальна пропозиція на ринку первинної нерухомості (з урахуванням поглинання в 2020 році) складає менше ніж 30 тисяч квартир.

аналитика 8.png 

Висновки:

 • У 2020 році загальний обсяг прийнятого в експлуатацію житла в Києві склав 285 694 тис. кв. м. або 3 604 квартири, що на 74,4% менше, ніж було прийнято в 2019 році. (данні Держстату).
 • За 12 місяців 2020 року в Києві приватними і державними нотаріусами було укладено 32 700 договорів купівлі-продажу квартир, що на 9% менше ніж в 2019 р. (данні Міністерства юстиції України).
 • Сукупна кількість угод на первинному та вторинному ринках Києва в 2020 році склала понад 60 тис.
 • На первинному ринку нерухомості в 2020 році було продано близько 30 тис. квартир.(данні консалтингової компанії City Development Solutions), що на 16% менше ніж в 2019 р.
 • Уже другий рік підряд, на первинному ринку реалізували квартир більше, ніж було введено в експлуатацію.
 • Актуальна пропозиція на ринку первинної нерухомості (з урахуванням поглинання в 2020 році) склала менше ніж 30 тисяч квартир.
 • В умовах, коли чим ближчою стає медіанна ціна первинного ринку до медіанної ціни на вторинному ринку, зважаючи на те, що первинний ринок, це ще не збудоване житло в яке ще додатково потрібно вкласти 250-300 тис. дол. США на ремонт, вторинна нерухомість в такому випадку стає більш привабливою, тож, відповідно, попит та кількість угод збільшується.

Що говорять експерти

В Києві, як на первинному, так і на вторинному ринках, ми спостерігаємо значний попит на житло, не дивлячись на те, що ціни почали досить швидко рости, особливо на однокімнатні квартири з невеликою квадратурою. 

Звісно, економічного дива в країні не сталося, але аналітичні дані говорять про те, що не дивлячись на економічну стагнацію, яка відбувається в Україні почали рости заробітні плати. 

Ціна на ринку визначається попитом та пропозицією: якщо пропозиція зменшується а попит залишається незмінним, то ціни будуть рости. Додатковим стимулом в 2021 році стане державна іпотека під. 7% річних в гривні. І така ситуація продовжиться до літа цього року, а, можливо, і на протязі всього 2021 року. 

Якщо у вас є плани придбати для себе житло, напевно, прийшов час купувати його!», - відзначив Ерік Найман, управляючий партнер HUGS.FUND

эксперт 1.png 

« … ринок житлової нерухомості в 2021 році буде однозначно рости. В Ukraine Economic Outlook вважають, що наступні вісім років будуть циклом всесвітнього економічного зростання, за всіма світовими прогнозами. Нерухоме майно і земля за три-п’ять років подорожчають на десятки відсотків.

Нерухомість в попередні періоди відставала в рості, тому що пропозиція на ринку була неймовірно високою. 

В Ukraine Economic Outlook відзначають, що зростання цін на нерухомість, протримається на протязі всього 2021 року. 

Люди врешті зрозуміли, що безглуздо сидіти на наявних доларах, в яких вони «запаркувались» в період кризи. Купувати нерухомість потрібно вже, тому що дешевшою вона вже не буде», - повідомив Михайло Кухар, старший экономист Ukraine Economic Outlook.

эксперт 2.png 

Інформаційна довідка:

Address Group - група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові: Address.uaAddress.com.ruAddress.com.byAddress.com.kzAddress.com.md

Портал Address.ua  - найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.
Щомісячна аудиторія порталу - понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об'єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.


 
Хотите первыми узнавать новости недвижимости?

Продажа недвижимости в Киеве

На нашем портале вы можете купить недвижимость в Киеве, выбрав подходящий вариант из самой крупной базы предложений Украины. Через сайт реализуется жилье первичного и вторичного рынка во всех районах. Мы сотрудничаем с ведущими строительными компаниями, риэлторами и владельцами квартир. Address.ua публикует информацию о застройщиках и новых объектах столицы, аналитические обзоры рынка и динамику цен. Аудитория портала составляет 400 тысяч человек.

Покупка объектов недвижимости в новостройках обеспечивает следующие преимущества:
 • здания строятся в соответствии с современными архитектурными стандартами с применением энергосберегающих технологий;
 • хорошее состояние фасада, новые инженерные коммуникации;
 • возможность купить недвижимость по более низкой цене в объекте, который еще строится;продуманная и эргономичная планировка;
 • благоустроенная придомовая территория, наличие парковки для жильцов.
Покупка вторички также имеет свои достоинства: возможность въехать сразу после приобретения, наличие предложений во всех районах города, гибкое ценообразование благодаря разнообразию предложений и непосредственному контакту с хозяином. 

Аренда недвижимости в Киеве

Сайт недвижимости Address.ua предоставляет арендаторам лучшую базу недвижимости в столице и Киевской области. Мы работаем с владельцами жилплощади и риэлторами. Воспользовавшись системой фильтрации, вы легко найдете жилье в любой части Киева в новом или старом здании, с нужным количеством комнат в соответствии со своим бюджетом. Кроме того, база содержит большое количество объявлений о сдаче объектов коммерческого назначения – офисов, складов, помещений под магазины. Предложения содержат фото и подробное описание недвижимости, неактуальные объявления автоматически отфильтровываются.

Аренда недвижимости в Киеве востребована среди следующих категорий граждан:
 • туристов и командировочных;
 • иногородних студентов, которые не хотят или не имеют возможности жить в общежитии;
 • гостей города, которые работают по долгосрочному контракту;
 • киевлян, не имеющих собственного жилья.
Тем, кто приехал в столицу посмотреть достопримечательности или с коротким рабочим визитом, выгодно арендовать жилье посуточно. Остальные категории предпочитают снимать жилплощадь на долгий срок, заключив арендное соглашение. Наш портал предоставляет хороший выбор апартаментов для краткосрочной и долгосрочной аренды во всех районах.

Показать больше
Развернуть
В других странах
Вопросы, пожелания, реклама

Администрация оставляет за собой право удалять дублирующиеся объявления, объявления с недостоверной или слишком общей информацией, а также прямую рекламу услуг. Администрация сайта не несёт ответственности за какие-либо противоправные действия, связанные с опубликованными у нас объявлениями. Информация подаётся "как есть". Будьте бдительны при аренде или покупке объектов!

Все права защищены и охраняются действующим законодательством. Использование материалов с данного сайта возможно только с письменного разрешения компании «Адрес». Администрация сайта не несет ответственности за содержание размещенных объявлений.

Продажа недвижимости в Киеве

На нашем портале вы можете купить недвижимость в Киеве, выбрав подходящий вариант из самой крупной базы предложений Украины. Через сайт реализуется жилье первичного и вторичного рынка во всех районах. Мы сотрудничаем с ведущими строительными компаниями, риэлторами и владельцами квартир. Address.ua публикует информацию о застройщиках и новых объектах столицы, аналитические обзоры рынка и динамику цен. Аудитория портала составляет 400 тысяч человек.

Покупка объектов недвижимости в новостройках обеспечивает следующие преимущества:
 • здания строятся в соответствии с современными архитектурными стандартами с применением энергосберегающих технологий;
 • хорошее состояние фасада, новые инженерные коммуникации;
 • возможность купить недвижимость по более низкой цене в объекте, который еще строится;продуманная и эргономичная планировка;
 • благоустроенная придомовая территория, наличие парковки для жильцов.
Покупка вторички также имеет свои достоинства: возможность въехать сразу после приобретения, наличие предложений во всех районах города, гибкое ценообразование благодаря разнообразию предложений и непосредственному контакту с хозяином. 

Аренда недвижимости в Киеве

Сайт недвижимости Address.ua предоставляет арендаторам лучшую базу недвижимости в столице и Киевской области. Мы работаем с владельцами жилплощади и риэлторами. Воспользовавшись системой фильтрации, вы легко найдете жилье в любой части Киева в новом или старом здании, с нужным количеством комнат в соответствии со своим бюджетом. Кроме того, база содержит большое количество объявлений о сдаче объектов коммерческого назначения – офисов, складов, помещений под магазины. Предложения содержат фото и подробное описание недвижимости, неактуальные объявления автоматически отфильтровываются.

Аренда недвижимости в Киеве востребована среди следующих категорий граждан:
 • туристов и командировочных;
 • иногородних студентов, которые не хотят или не имеют возможности жить в общежитии;
 • гостей города, которые работают по долгосрочному контракту;
 • киевлян, не имеющих собственного жилья.
Тем, кто приехал в столицу посмотреть достопримечательности или с коротким рабочим визитом, выгодно арендовать жилье посуточно. Остальные категории предпочитают снимать жилплощадь на долгий срок, заключив арендное соглашение. Наш портал предоставляет хороший выбор апартаментов для краткосрочной и долгосрочной аренды во всех районах.

Показать больше
В других странах
Вопросы, пожелания, реклама
Показать больше

Администрация оставляет за собой право удалять дублирующиеся объявления, объявления с недостоверной или слишком общей информацией, а также прямую рекламу услуг. Администрация сайта не несёт ответственности за какие-либо противоправные действия, связанные с опубликованными у нас объявлениями. Информация подаётся "как есть". Будьте бдительны при аренде или покупке объектов!

Все права защищены и охраняются действующим законодательством. Использование материалов с данного сайта возможно только с письменного разрешения компании «Адрес». Администрация сайта не несет ответственности за содержание размещенных объявлений.